T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
    İLÇELERİMİZ
   
   
   
   
   
   
 


MUGLA

 
Kan


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlimizden Haberler

 VERİMLİLİĞİ ARTTIRMA PROJESİ, ÖDÜLLERİ VERİLDİ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.                Verimliliği konu alan resim ve kompozisyon yarışmasında derece alan öğrencilerle resim ve kompozisyon öğretmenlerine ve okul müdürlerine ödülleri, Muğla Valisi Fatih Şahin ve törene katılan protokol üyeleri tarafından verildi.

                Sahip olduğumuz kaynaklarımızdan en etkin ve en verimli bir şekilde yararlanılmasında “Verimliliği Arttırma Projeleri” büyük önem arz ediyor.

                Muğla ilinde uygulanmakta olan “Verimliliği Arttırma Projesi” kapsamında, ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza verimlilik bilincinin aşılanması amacıyla, Muğla il genelindeki ilköğretim okullarının 1.-4. sınıflarıyla, 5.-8. sınıf öğrencileri arasında “Resim” ve orta öğretim okulları öğrencileri arasında da ödüllü “Kompozisyon” yarışmaları düzenlendi.

                Muğla Valiliği, Milli Prodüktivite Merkezi ve Muğla Sanayi ve Ticaret Odası işbirliğinde düzenlenen ve verimliliği konu alan yarışmada derece alan öğrencilerle, öğretmenlerine ve okul müdürlerine ödülleri, Özel İdare Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende kendilerine verildi.

                Ödül törenin açılışında ilk konuşmayı MUTSO Başkanı Bülent Karakuş, sahip olduğumuz kaynaklarımızın en etkin ve en verimli bir şekilde kullanılmasında Verimliliği Arttırma Projesinin önemli bir yerinin bulunduğunu söyledi. Resim ve kompozisyonun sanatın birer dalı olduğunu belirten MUTSO Başkanı sanatında insanları ve toplumları bütünleştirdiğini kaydetti.

                MPM Başkan Vekili Prof.Dr. Mehmet Eroğlu da, toplumdaki verimlilik bilincinin uyandırılmasında ve yerleştirilmesinde verimliliği konu alan yarışmaların okullarımızda yapılmasının önemli katkılar sağlayacağını söyledi. İçinde bulunduğumuz yüz yılın verimlilik yüzyılı olacağını belirten Prof. Eroğlu, verimliliğin insana ve doğaya saygı anlamına da geleceğini kaydetti.

                Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de, Muğla Belediyesi olarak verimliliği arttırma projesi içinde yer aldıklarına işaret ederek, verimliliğin gücümüzün ve kaynaklarımızın en akılcı bir şekilde kullanılması ve azami verimin alınması anlamına geldiğini kaydetti.

                Konuşmaların ardından derece alan öğrencilerle, öğretmenlerine ve okul müdürlerine ödülleri, Muğla Valisi Fatih Şahin ile, törene katılan protokol üyeleri tarafından kendilerine verildi.

                Resim dalında 1-4. sınıf öğrencileri arasında birinciliği, Fethiye Özel Şehit Fethi Bey İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Elif Nur Deveci, ikinciliği Fethiye Özel Ata İlköğretim okulu 3. sınıf öğrencisi Tuna Bozkurt, üçüncülüğü de Muğla Emirbeyazıt İlköğretim okulu 2. sınıf öğrencisi Kerem Gülsu elde etti.

                Yine resim dalında İlköğretim okulları 5.-8. sınıf öğrencileri arasında da birinciliği, Fethiye Özel Şehit Fethiye Bey İlköğretim okulu 8. sınıf öğrencisi  Elif Sena Sarıhan, ikinciliği  Muğla Emirbeyazıt İlköğretim okulu 5. sınıf öğrencisi Ceren Alper, üçüncülüğü de  Muğla Cumhuriyet İlköğretim okulu 7. sınıf öğrencisi  Ceyhun Çelebi elde etti.

                Lise öğrencileri arasında kompozisyon yarışmasında da birinciliği, Fethiye Karaçulha Çok Proğramlı Lisesi 12. snıf öğrencisi Özge Taşkıran, ikinciliği Fethiye Fatih Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Süreyya Uçar ve Muğla Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi 9. sınıf öğrencisi Ceren Tepe elde etti.

                Kategorilerinde birinci gelen öğrencilere, resim veya kompozisyon öğretmenlerine ve okul müdürlerine asgari ücret tutarında, ikincilere asgari ücretin % 75 i tutarında ve üçüncülere de asgari ücretin % 50 si tutarında ödül verildi.

Verimliliği Arttırma Projesi, Ödülleri Verildi  Verimliliği Arttırma Projesi, Ödülleri Verildi  Verimliliği Arttırma Projesi, Ödülleri Verildi  Verimliliği Arttırma Projesi, Ödülleri Verildi  Verimliliği Arttırma Projesi, Ödülleri Verildi  Verimliliği Arttırma Projesi, Ödülleri Verildi  Verimliliği Arttırma Projesi, Ödülleri Verildi  Verimliliği Arttırma Projesi, Ödülleri Verildi  Verimliliği Arttırma Projesi, Ödülleri Verildi  Verimliliği Arttırma Projesi, Ödülleri Verildi  Verimliliği Arttırma Projesi, Ödülleri Verildi  Verimliliği Arttırma Projesi, Ödülleri Verildi  Verimliliği Arttırma Projesi, Ödülleri Verildi  Verimliliği Arttırma Projesi, Ödülleri Verildi  Verimliliği Arttırma Projesi, Ödülleri Verildi  Verimliliği Arttırma Projesi, Ödülleri Verildi  Verimliliği Arttırma Projesi, Ödülleri Verildi  


Bu içerik toplam 1.363.006 kez gösterildi, Site toplam 2.663.353 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 27 kişi geziyor.


Her Hakkı Saklıdır. TC. Muğla Valiliği, Tel: 0252 214 1234 Faks: 0252 214 31 88
Muğla Valiliği