T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
    İLÇELERİMİZ
   
   
   
   
   
   
 


MUGLA

 
Kan


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlimizden Haberler

 KÜTÜPHANE HAFTASI KUTLANDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.                47. Kütüphane haftasının açılışı nedeniyle düzenlenen törende konuşan Muğla Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış, kitapların ve kitapların saklandıkları kütüphanelerin kültürel zenginliğimizin arşivi durumunda olduklarını söyledi.

                Her yıl Mart ayının son haftası içinde, düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanmakta olan “Kütüphane Haftası” Muğla’da da İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğünce düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

                Hafta nedeniyle düzenlenen törende konuşan Muğla Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış, kitapların ve kitapların saklandığı ve insanların hizmetine sunulduğu kütüphanelerin, kültürel zenginliğimizin arşivini oluşturduklarını söyledi. Vali Yardımcısı Barış, insanlığın doğuşundan günümüze kadar geçen süreçte, tüm yaşananların yine kitaplar kanalıyla insanlığa sunulduğunu kaydetti. Çok kitap okuyarak ödül almayı hak eden yurttaşları da kutlayan Vali Yardımcısı Barış, kitapların korunduğu ve insanların hizmetine sunulduğu yer olan kütüphanelerin yaşamımızda önemli yerinin bulunduğunu sözlerine ekledi.

                Muğla Müzesi ve İl Halk Kütüphanesi önündeki alanda düzenlenen törende, Muğla Anadolu Teknik Lisesi Halk oyunları ekibi tarafından Muğla ve yöresinin halk oyunları gösterisi de gerçekleştirildi.

                Törende, yıl içinde İl Halk Kütüphanesinden en çok kitap alan okuyuculara, yetkililer tarafından ödülleri verildi.

                Hafta nedeniyle düzenlenen sergiler açılırken, kitap stantları da gezildi.

                Kutlama etkinliklerine, Muğla Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış ile, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Daşkın, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil Özer, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Haluk Saatçıoğlu, Merkez İlçe Nüfus Müdürü Sabire Saatçıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aksan, Sosyal Güvenlik Mürdürü Naci Şahin, Sanayi ve Ticaret Müdürü Haydar Öktem, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

                Hafta boyunca, Muğla il merkezinde ve ilçelerdeki kütüphanelerin öncülüğünde, kitapları ve kütüphaneleri konu alan çeşitli etkinliklere yer verilerek, 47. kütüphane haftası kutlamalarına devam edilecek.

Kütüphane Haftası Kutlandı  Kütüphane Haftası Kutlandı  Kütüphane Haftası Kutlandı  Kütüphane Haftası Kutlandı  Kütüphane Haftası Kutlandı  Kütüphane Haftası Kutlandı  Kütüphane Haftası Kutlandı  Kütüphane Haftası Kutlandı  


Bu içerik toplam 1.362.305 kez gösterildi, Site toplam 2.662.165 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 18 kişi geziyor.


Her Hakkı Saklıdır. TC. Muğla Valiliği, Tel: 0252 214 1234 Faks: 0252 214 31 88
Muğla Valiliği