T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
    İLÇELERİMİZ
   
   
   
   
   
   
 


MUGLA

 
Kan


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlimizden Haberler

 EĞİTİME, 16 DERSLİKLİ OKUL DESTEĞİ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.                16 Derslikli İlköğretim okulunun yapımı ile ilgili protokol, Muğla Valisi Fatih Şahin ile, Karaçulha Belediyesi adına Belediye Başkanı Yusuf Çaylı tarafından imzalandı.

                Muğla’da, “Eğitime %100 Destek Kampanyası” çerçevesinde 80. protokol, Muğla Valiliği 75. Yıl Salonunda düzenlenen törenle imzalandı.

                 Okul yaptırma protokolüne Muğla Valisi Fatih Şahin ile, okulun yapımını üstlenen Fethiye-Karaçulha Belediyesi adına Başkan Yusuf Çaylı imza attı.

                 Protokolün imza töreninde konuşan Muğla Valisi Fatih Şahin,”Eğitime % 100 Destek Kampanyası çerçevesinde, şimdiye kadar okul ve derslik yaptırmak için protokol imzalayan ve bu eğitim tesislerini ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın eğitimine sunan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Bir yandan devletimizin, diğer yandan da hayırseverlerimizin katkıları ile yaptırılan eğitim tesisleriyle, gençlerimizin eğitimi için çok güzel bir alt yapı oluşturuluyor. Bu eğitim tesislerinde, gençlerimizin ve öğretmenlerimizin gösterdikleri performans sayesinde, Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayacak, Dünya çapında bilim adamlarının yetişmesini dilemekteyim. Sizleri ve katkı sağlayan yurttaşlarımızı kutluyorum” dedi.

                 Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı da, “Beldemizde çocuklarımızın eğitimi için ihtiyaç duyulan okulun yapımı için, deve güreşleri ve ata sporumuz yağlı pehlivan güreşleri tertip ederek, beldemize 16 derslikli ilköğretim okulunu yaptırmaya karar verdik. Yurttaşlarımızla işbirliği içinde, birer eğitim gönüllüsü olarak, bunu başaracağımızdan eminim. İnşaata hemen başlıyoruz. İlk etapta kaba inşaatını yapmayı, en kısa sürede de okulun tamamını bitirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

                 İl Milli Eğitim Müdür Vekili Gürbüz Karabulut da, ”Bu protokol, hayırsever yurttaşlarımızla, Muğla Valiliği arasında imzalanan 80. protokol oluyor. 920 derslikten oluşan bu protokollerin proje tutarları toplamı da 92 milyon liraya ulaşıyor. Yeni yaptırılacak olan 16 derslikli okulun 2,5 milyon liralık keşif bedeli bulunuyor. Eski okulda halen 460 öğrenci öğrenim görüyor. Okuldaki 5 derslik ise, 1934 yılında yapılmış” dedi.

                 Konuşmaların ardından, okul yaptırma protokolü, Muğla Valisi Fatih Şahin ile, Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı tarafından imzalandı.

                 “Eğitime % 100 Destek Kampanyası” rozeti de, Muğla Valisi Fatih Şahin tarafından Karaçulha Belediye Başkanı Yusf Çaylı’ya takılırken, teşekkür belgesi de yine Vali tarafından kendisine teslim edildi.

                 Protokol imza töreninde, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin ile, Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Kocatepe ve Okul Müdürü Özden Akdu da hazır bulundu.

Eğitime, 16 Derslikli Okul Desteği  Eğitime, 16 Derslikli Okul Desteği  Eğitime, 16 Derslikli Okul Desteği  Eğitime, 16 Derslikli Okul Desteği  Eğitime, 16 Derslikli Okul Desteği  Eğitime, 16 Derslikli Okul Desteği  Eğitime, 16 Derslikli Okul Desteği  


Bu içerik toplam 1.358.753 kez gösterildi, Site toplam 2.657.313 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 14 kişi geziyor.


Her Hakkı Saklıdır. TC. Muğla Valiliği, Tel: 0252 214 1234 Faks: 0252 214 31 88
Muğla Valiliği