T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
    İLÇELERİMİZ
   
   
   
   
   
   
 


MUGLA

 
Kan


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlimizden Haberler

 OKLAHOMA EYALETİNDEN VALİ ŞAHİN’E ZİYARET
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.ABD’nin Oklahoma Eyalet Senatoru Thomas Stuart Ivester beraberindeki heyet ile Vali Fatih Şahin’i makamında ziyaret etti. 

Makamında Amerika’dan gelen heyeti ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Vali Şahin, “İkili ilişkiler karşılıklı gidiş gelişlerle pekişiyor. Geçen günlerde American Turkish Council(ATC)nin davetlisi olarak Washington’a gittim. Her yıl karşılıklı olarak toplantılar yapılıyor orada. Bildiğiniz gibi bizim turizm anlamında önemli potansiyellerimiz var. Bundan sonraki toplantılarda ekonomik boyutta turizm başlığının da ele alınması gerektiği belirttik. Bununla ilgili çalışmalarımız oldu” dedi.

Vali Şahin, Amerika ziyaretinde Washington’da Alexandra Bölgesinin Belediye Başkanı ve Newyork’ta Türk Federasyonu ile görüştüğünü dile getirirken, Amerika’da Muğla’yı tanıtmak için daha çok neler yapılabileceğine dair fikir alışverişinde bulunduklarını sözlerine ekledi. Vali Şahin, “Amerika büyük ve önemli bir potansiyele sahip. Bizim bu ziyaretimizden hemen sonra oradan gelen misafirlerimizi ağırlamak bizim için büyük mutluluk olacaktır.” dedi.

Oklahoma Dialog Vakfı Başkanı Orhan Küçükosman yaptığı açıklamada, daha önceden Muğla Sanayici ve İşadamları Derneği’nden bir heyetin Oklahoma’ya geldiğini bu ziyarete istinaden hem ticari hem de kültürel ilişkilerin kurulması amacı ile Muğla’ya iadeyi ziyarette bulunmak için geldiklerini belirtti.

MUSİD Başkanı Sami Çoban ise, öncelikle gönüllü köprülerin kurulması gerektiğini ondan sonrasında sanayi ve iş ile ilgili köprülerin kurulabileceğini söyledi.

Ziyarette Oklahoma Eyalet Senatörü Thomas Stuart Ivester, senatörün oğlu Joseph MacCall Ivester, Eyalet Savunma Bakanı Michael Coleman Thompson ve Eşi Deborah Annett Thompson, Emekli Anayasa Mahkemesi Hakimi Daniel Joseph  Boudreau ve eşi Mary Faith Boudreau, Amerika’nın Batı Bölgesi Başsavcısı Sanford Charles Coats ve eşi Danielle Brooks Coats, University of Oklahoma’da Finans Hocası Vahap Uysal, Dialog Vakfı Başkanı Orhan Küçükosman, MUSİD Başkanı Sami Çoban, MUSİD üyeleri Tolga Toprak ve Fikret Köseoğlu yer aldı.

Vali Şahin, misafirlere Muğla’ya özgü çeşitli hediyeler verdi.


Oklahoma Eyaletinden Vali Şahin'e Ziyaret  Oklahoma Eyaletinden Vali Şahin'e Ziyaret  Oklahoma Eyaletinden Vali Şahin'e Ziyaret  Oklahoma Eyaletinden Vali Şahin'e Ziyaret  Oklahoma Eyaletinden Vali Şahin'e Ziyaret  Oklahoma Eyaletinden Vali Şahin'e Ziyaret  Oklahoma Eyaletinden Vali Şahin'e Ziyaret  


Bu içerik toplam 1.358.911 kez gösterildi, Site toplam 2.657.525 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 20 kişi geziyor.


Her Hakkı Saklıdır. TC. Muğla Valiliği, Tel: 0252 214 1234 Faks: 0252 214 31 88
Muğla Valiliği